בחירת תוכנה לניהול עסק

בחירת תוכנה לניהול עסק

איך לבחור תוכנה לניהול עסק

תוכנה לניהול עסק היא המנוע של העסק ואחד המפתחות העיקריים להצלחתו.

כשבאים לבחור תוכנה לניהול עסק מומלץ לבחון כמה דברים:

 1. מהם הצרכים של העסק ומה צפי הגדילה שלו. כמה קופות רושמות/עמדות מחשב יש?  האם יש סניפים לעסק?  כמה עובדים יש?
 2. מה מציעה התוכנה. האם יש בה תיעוד מסמכים, קשרי לקוחות, תזרים מזומנים, קופה רושמת ממוחשבת?
 3. קלות השימוש בתוכנה. צריך לבחור בתוכנה עם ממשק קל ונוח לשימוש
 4. האם בית התוכנה מציע שירות לקוחות ותמיכה טכנית ברמה גבוהה?
 5. האם התוכנה גמישה מספיק לצרכים המתפתחים של העסק?
 6. מוניטין של בית התוכנה - כמה זמן העסק קיים, האם יש המלצות של לקוחות אחרים
 7. מהו מחיר התוכנה

 

למה בכלל צריך תוכנה לעסק?

 

 

ניהול עסק, בין אם קטן או גדול הוא דבר מורכב שניתן לפשט על ידי בחירת התוכנה הנכונה.

חשוב לבחור כלי עבודה שעושה סדר בעניינים ותורם לתהליך צמיחת העסק. רוב העסקים מתחילים עם טבלאות אקסל שמפוזרות בלי קשר אחת לשניה, ותוכנה בסיסית להפקת חשבוניות ומהר מאוד מגלים שהם לא מוצאים את הידיים והרגליים.

תוכנה לניהול עסק (ERP) היא מערכת לתכנון, ניהול וארגון המידע של העסק שמאחדת את כל הפעולות במקום אחד: רכש, ייצור, הפצה, ניהול מלאי, ניהול קשרי לקוחות, מכירות, ניהול קופה רושמת, פיננסים ומשאבי אנוש כולם נמצאים בתוכנה אחת.

תוכנת מנוע היא מערכת חכמה לניהול העסק והיתרון העיקרי שלה הוא שכל ההתנהלות של העסק מתבצעת דרכה. שימו לב שיש קשר ישיר בין לקוחות, עובדים, מוצרים, ספקים, חשבוניות ותזרים מזומנים. מערכת מנוע היא הדבק המחבר בין כל אלה ומצליחה לעשות את זה בצורה חכמה ואינטואיטיבית וכך לתת לכם תמונה רחבה של מה באמת קורה בעסק שלכם.

התוכנה הנכונה תביא לצמיחת העסק ולניהול נכון של תזרים המזומנים, המלאי, קשרי הלקוחות, חובות הלקוחות, התחייבויות לספקים וניהול המשימות היומיומי בעסק.

המשתמש אמור לעשות את פעולות המכירה הרגילות והתוכנה אמורה לעשות את כל השאר: קידום מכירות, ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים, הנה"ח, גיול חובות, דוחות סטטיסטיים, ספירות מלאי, הפקת דוחות ועוד...

כל מכירה בעסק דורשת רישום והפקת חשבונית ללקוח. אחוז גבוה של בעלי העסקים כיום עובד בצורה ממוחשבת כזו או אחרת. כולם עושים את פעולת המכירה, השאלה היא מה המערכת יודעת לעשות עם הנתונים של המכירה ואיך היא מסייעת למשתמש להפוך להיות מנהל טוב של המשימות המוטלות עליו.

מהם הצרכים של העסק ומה צפי הגדילה שלו

התוכנה שתרכשו הולכת להיות הלב הפועם של העסק שלכם!!! כל אינטראקציה עם לקוח, כל רכישה מספק, וכל מכירה של מוצר הולכת להיות מתועדת בתוכנה.

אתם תשתמשו בה מאות או אפילו אלפי פעמים ביום, לכן זה כל כך חשוב לבחור תוכנה איכותית שמתאימה לצרכים שלכם. תוכנת מנוע היא גם חיה ונושמת: שולחת אזכורים מהיומן, שולחת אימיילים ומסרונים ללקוחות, שומרת מאגר עובדים, שעון נוכחות ועוד הרבה דברים אחרים.

לכן חשוב להכיר אותה היטב כי אתם והעובדים שלכם הולכים להשתמש בה ברוב שעות היום.

מה מציעה תוכנת מנוע

 

הסוד בתוכנה לניהול עסק הוא למצוא את האיזון בין תוכנה עשירה באפשרויות לבין תוכנה קלה לשימוש וזה בדיוק מה שתוכנת מנוע מציעה.

באמצעות תוכנת מנוע אתם יכולים לנהל קופה רושמת, להדפיס שעון נוכחות, ולהוציא דוחות מסוגים שונים כמו תזרים מזומנים, סיכום חשבוניות, תעודות משלוח ואלה רק חלק קטן מהאפשרויות. כל זה מתבצע מתוך ממשק משתמש אלגנטי, פשוט וקל ללימוד.

 

קלות השימוש בתוכנה

תוכנת מנוע מתאפיינת בממשק גרפי קל ללימוד וברור למשתמש.

לאחר שנים של ניסיון ופידבקים מלקוחות קיימים הצלחנו למצוא את האיזון המושלם שבין נוחות משתמש וריבוי אפשרויות. תוכנה טובה צריכה להיות עשירה באפשרויות כדי למלא את כל צרכי העסק, אך עם זאת לשמור על ממשק משתמש נוח ועיצוב חלק. בתוכנת מנוע הצלחנו לשלב בין השניים.

היתרון השני של תוכנת מנוע הוא אוטומציה של פעולות וקשר הדוק בין המודולים השונים. כל הפעולות נעשות בצורה אוטומטית:

 • בכל עמדת מחשב ניתן לנהל את המשרד האחורי, הקופה הרושמת ותזרים המזומנים.
 • יש קשר הדוק בין מלאי מוצרים, ספקים, הזמנות, חשבוניות, ולקוחות.
 • הודעות ותזכורות ביומן מקושרות להזמנות ספקים/לקוחות, להצעות מחיר, לכרטיס לקוח ולעובדי החברה. בנוסף יש כפתור "הודעות" שמרכז את כל המידע על המסמכים הפתוחים הדורשים התייחסות היום.
 • ניתן להפיק בתוכנת מנוע דוחות מגוונים לפי מסננים שונים. ניתן להעזר בדוחות לביצוע הזמנות אוטומטיות מספקים, ספירת מלאי, מעקב אחרי חובות לקוח, והתחייבויות לספקים. 
 • יש כלים לעריכה של קטלוג המוצרים, מאגר נתוני הלקוחות.
 • יש כלים לביצוע חתכים של רשימות לקוחות בכדי לבצע קידום מכירות ישירות מתוך התוכנה (דוא"ל, מסרונים, קופונים ומדבקות דואר).
 • מלאי: הדפסת מדבקות ברקוד מתוך רשימה או למוצר מסויים ולפי כמויות במלאי, עם/בלי מחיר.

שירות לקוחות ותמיכה טכנית

זוהי אולי הנקודה הכי חשובה בבחירת תוכנה לניהול עסק. כל החברות מבטיחות שירות לקוחות אבל יש הבדל גדול בין הבטחות ראשוניות לבין מה שקורה בשטח.

איך אתם יכולים לדעת מי הולך לתת שירות טוב? איך תדעו מי יהיה אתכם ברגעים הקשים כשיש בעיות?

בדרך כלל שירות לקוחות טוב ניתן על ידי חברות שאכפת להם מכל לקוח ובאמת מנסות לעזור, חברות שבהם אין תדירות גבוהה של תחלופת עובדים והצוות הוא מקצועי ומבין את התוכנה לעומק.

בתוכנת מנוע אנחנו שמים דגש מיוחד על נושא שירות לקוחות ותמיכה טכנית ועונים לכל בעיה באדיבות וסבלנות. בלחיצת כפתור פשוטה מתוך התוכנה אתם פותחים קריאה לשירות ותומך טכני בעל נסיון מתחבר אליכם ישירות למחשב ופותר את הבעיה בזמן אמת. כולם מבטיחים אבל אנחנו גם מקיימים.

כשבוחרים תוכנה צריך גם לוודא שתמיכה טכנית אינה כרוכה בתשלום נוסף.

מוניטין של בית התוכנה

חשוב לברר כמה זמן בית התוכנה קיים ועדיף לעבוד עם חברות שיש להם נסיון של שנים בעבודה בשטח. ככל שיש להם יותר נסיון, סביר להניח שהם נתקלו במצבים רבים ומצאו פתרונות יצירתיים ויעילים שיתאימו לבית העסק שלכם.

חברת BMSD יוצרת תוכנת מנוע, הינה חברה בעלת יכולת יוצאת דופן לבצע התאמות, ולפתח תהליכי עבודה איכותיים לפי דרישות לקוחותיה תוך זמן קצר.

מחיר תוכנה לניהול בית עסק

בעל עסק יקר, המשאב הכי יקר שלך הוא הזמן שלך !!! 

כדי לבחון את מחיר התוכנה צריך לבדוק מה מרכיב את המוצר, או במילים אחרות מה אתם מקבלים עבור המחיר שאתם משלמים. 

השאלה הנכונה היא לא כמה עולה התוכנה אלא כמה זמן וכסף היא תחסוך לכם. תוכנת מנוע היא השקעה משתלמת לעסק כי היא חוסכת זמן, כח אדם, אנשי הנהלת חשבונות, ומעלה את כמות המכירות.

תוכנה טובה דורשת מפתחים ברמה גבוהה, אנשי תמיכה איכותיים וכדומה. אנו דוגלים בתמיכה שוטפת (אונליין) עם ליווי יומיומי של הלקוח והיכרות מעמיקה עם הצרכים שלו.

מחיר תוכנת מנוע

תוכנת מנוע עונה על הצרכים שתוכנות גדולות (ולפעמים 3 תוכנות יחד) מספקות ולכן המחיר שלה הוא כשליש מתוכנה או שילוב של תוכנות מתחרות יחד שנותנות את אותו המענה. יש תשלום ראשוני  בעבור הפעלת 4 מודולים:

 • ניהול משרד אחורי
 • ניהול קופה רושמת
 • ניהול תזרים מזומנים
 • ניהול קשרי לקוחות

יש תשלום חודשי שנקבע לפי מספר עמדות המחשב העובדות בעסק עבור רשיון שימוש/תמיכה טכנית/עדכונים.

תוכנת מנוע כוללת:

הנה"ח, תזרים מזומנים, הפקת כל מסמכי המכירה, ניהול מלאי, ניהול ספקים, יומן משימות, שליחת מסרונים ודוא"ל, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מבצעים, ניהול אירועים, דוחות סטטיסטיים, ספירות מלאי, נוכחות עובדים, ניהול סוכנים ועוד...

בנוסף לזה יש מודולים ייחודיים שמתאימים לכל עסק:

מודול ניהול מרפאה, ניהול נכסים, ניהול מעבדת שירות (מחשבים/סלולרי), ליסינג רכבים, מודול תיירות, סידור עבודה וכח אדם.

אתם מוזמנים להצטרף אלינו היום ולשדרג את העסק שלכם על ידי הורדת גרסת נסיון ל-30 יום. 

להצטרפות התקשרו עכשיו 03-5505350

או השאירו פרטים